• Tarsus
    +11°C

Tarsus Tso Bilgi Merkezi

Entries for Ağustos 2016

19

  Dışişleri Bakanlığı’ndan alınan yazıda, ülkemizden Çin Halk Cumhuriyeti’ne ihraç edilen ürünlerin ahşap paketlemelerine ilişkin yazının Pekin Büyükelçiliğimizce iletildiği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

19

  Gümrük Birliği kapsamında AB ve Türkiye'de üretimi olmayan veya yetersiz olan hammadde veya yarı mamül niteliğindeki sanayi ürünlerinin gümrük vergilerinin üretici firmalardan gelen talepler çerçevesinde sıfırlanabildiği veya bu ürünler için belli bir miktarda tarife kontenjanı açılabildiği, askıya alma sistemi kapsamındaki başvuruların AB ülkeleri ile ülkemiz arasında gerçekleştirilen ortak müzakerelerle neticelendirildiği belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

18

 Elazığ Emniyet Müdürlüğünü hedef alan, Şehit ve Yaralılarımızın olduğu hain ve alçakça saldırıyı nefretle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize Başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.


[Devamını oku...]

17
Tarsus Belediye Meclisinde görev yapmakta olan CHP üyeleri, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etmişlerdir.

  Tarsus Belediye Meclisinde görev yapmakta olan CHP üyeleri, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etmişlerdir.

[Devamını oku...]

17

  Odamızın ve TOBB’nin devamlı olarak gündeme getirdiği İş dünyasına özel pasaport ve Çek kanununda düzenleme, 6728 sayılı “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” kapsamında 9 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
                        Buna göre;

[Devamını oku...]

16
TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları

  Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla Mersin Üniversitesi Tarsus Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İlker Sugözü ve fakülte öğrencileri tarafından tasarım ve imalatı yapılan "Encülüs" elektrikli araç 7 Ağustos 2016 tarihinde Kocaeli'nde yapılan TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç yarışlarına katılmıştır. Toplamda 45 aracın yarıştığı Körfez Yarış Pistinde 19. olmuştur.

[Devamını oku...]

16
Akreditasyon Geliştirme Ziyareti

  Türk Loydu Yönetim Sistemleri Baş Denetçisi Müjgan Çetin Tarafından Odamıza Akreditasyon Geliştirme Ziyareti gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

15
Odamız ve Mersin KOSGEB Müdürlüğü işbirliğinde 8-11 Ağustos 2016 tarihleri arasında düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başarıyla tamamlanmıştır

  Odamız personeli ve aynı zamanda Tarsus KOSGEB temsilcisi Rasim Sarı’nın eğitmen olarak sunumu ile 4 gün süren eğitime katılımcılar yoğun ilgi gösterdiler

[Devamını oku...]

15

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden 28.07.2016 tarihinde alınan yazıda; Başbakanlık tarafından 25 Temmuz 2016 tarih ve 29781 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 2016/18 sayılı genelge ile 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası başlatılmıştır.” denilmektedir.

[Devamını oku...]

09

  Mersin’in Çamlıyayla İlçesiÇayırekinliği Mahallesi Tepensesi Caddesi veGöpter Caddesi ile Papatya Sokak, Fidan Sokak ve Şeker Sokak’a 9:00-13:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecektir.
Mersin’in Çamlıyayla İlçesiÇayırekinliği Mahallesi Göpter Caddesi, Toros Caddesi veÇayırekinliği Caddesi ileAdalya Sokak, Şen Sokak ve Lale Sokak’a15:00-17:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecektir.

[Devamını oku...]

Sayfa 2 / 3İlk   Geri   1  [2]  3  İleri   Son   

MENÜ