• Tarsus
    +11°C

Tarsus Tso Bilgi Merkezi

Entries for Ağustos 2016

31
Odamız Üyelerine KGF Destekleri Anlatıldı

Tarsus TSO üyelerine  KGF destekleri anlatıldı.
Kredi Garanti Fonu’nun (KGF) kurumsal yapısı ve çalışmaları, sanayiciler için istatistikler ve kredilerde kefaletin önemi vurgulandı.
Odamız Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi Koçak, yaptığı konuşmada,  KGF desteklerinin önemine dikkat çekti.
Kredi Garanti Fonu’nun yapısı ve çalışmaları ile ilgili bilgi veren KGF Adana Şube Müdürü Celal Altuntaş’ta KOBİ’lerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması, toplam krediler içindeki payının yükseltilmesi ve rekabet gücünün artırılmasının amaçlandığını ifade etti.
Kurumun mevcut kaynakları hakkında bilgi veren Altuntaş, kobilerin kredi erişiminde tek ve doğru adresin KGF olduğunu, KGF’nin ortak yapısının TOBB, KOSGEB, MESKA, TESK, TOSYÖV ve 21 bankadan oluştuğunu ve KOBİ’ler ile KOBİ vasfına sahip olan sanayici, çiftçi, serbest meslek sahibi esnaf ve sanatkârların, genç ve kadın girişimcilerin KGF’den yararlanabileceklerini söyledi.

[Devamını oku...]

29
30 Ağustos Zafer Bayramı

 30 Ağustos Zafer Bayramınızı içtenlikle kutlar, başta Ulu ve Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Vatanımız uğruna canlarını veren   Şehitlerimize rahmet ve şükranlarımızı sunarız.

[Devamını oku...]

28
TOBB-FGCCC; Türkiye-KİK 2. Forumu

  Sayın Üyemiz,
TOBB’ dan Odamıza gelen yazımızda, 1-2 Kasım 2016 tarihinde, Bahreyn , de gerçekleştirilecek "TOBB- FGCCC Türkiye KİK 2. Forumu" hakkında bilgi verilmişti. Bahreyn Başbakanı Şeyh Khalifa bin Salman Al Khalifa himayelerindeki Forum, TOBB, Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) ve Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenecektir.
Forum'u Bahreyn Başbakanı Şeyh Khalifa bin Salman Al Khalifa'nın onurlandırması beklenmektedir.

[Devamını oku...]

26
Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç Odamıza İade-i ziyarette bulundu.

 Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç Odamıza İade-i ziyarette bulundu.

Ziyarette Odamız Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi Koçak ve Başkan Yardımcımız Ferit Çetiner eşlik etti.

[Devamını oku...]

26
Başımız Sağolsun

  Şırnak Cizre’deki, Şehit ve Yaralılarımızın olduğu hain ve alçakça saldırıyı nefretle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize Başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.


[Devamını oku...]

25
Tarsus'ta Elektrik Kesintisi 27 AĞUSTOS 2016

  27 AĞUSTOS 2016
   Mersin’in Tarsus İlçesi Çağlayan Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi, Çağlayan Caddesi, 1016 Sokak, 1020 Sokak, 1022 Sokak, 1024 Sokak, 1026 Sokak, 1001 Sokak, 1003 Sokak, 1005 Sokak, 1007 Sokak, 1009 Sokak, 1011 Sokak, 1013 Sokak ve 1035 Sokak’a9:00-17:00 saatleri arasında Bakım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecektir.

[Devamını oku...]

24
Kredi Garanti Fonu Bilgilendirme Toplantısı
   ADANA BÖLGE MÜDÜRÜ SAYIN CELAL ALTUNTAŞ’IN SUNUMUYLA KGF – KREDİ GARANTİ FONU DESTEKLERİNİN ANLATILACAĞI TOPLANTIYA TEŞRİFLERİNİZİ B...

[Devamını oku...]

22
MISIR ÜRETİCİ KAYIT SİSTEMİ

 TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Mısır Üretici Kayıt Sistemi ile ilgili yaşanan son gelişmeler doğrultusunda anılan Bakanlık tarafından bir bilgi notu hazırlandığı belirtilmiştir.  Bahsi geçen bilgi notuna ulaşmak için tıklayınız.

 

[Devamını oku...]

19
ODA AİDATLARI VE BAZI KAMU ALACAKLARI BORÇLARINA FAİZ AFFI

 Ağustos 2016 tarihli 29806 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6736 Sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” da Oda aidat asıllarına isabet eden ve ödenmemiş olan faiz, gecikme faizi ve gecikme zammı gibi fer’i alacakların tahsilinden vazgeçilecektir.

[Devamını oku...]

19
ARAÇ MUAYENESİ HAKKINDA

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nden alınan “Araç Muayenesi” konulu yazıda;
“Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren ve geçerli muayenesi olmaması nedeniyle UNET Otomasyon sisteminden otomatik olarak düşülen araç sahiplerinin yaşadığı sıkıntıların giderilmesi konusunda Odalarımızdan alınan talepler Ulaştırma,

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 3İlk   Geri   [1]  2  3  İleri   Son   

MENÜ