• Tarsus
    +11°C

Tarsus Tso Bilgi Merkezi


16

 Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla Mersin Üniversitesi Tarsus Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İlker Sugözü ve fakülte öğrencileri tarafından tasarım ve imalatı yapılan "Encülüs" elektrikli araç 7 Ağustos 2016 tarihinde Kocaeli'nde yapılan TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç yarışlarına katılmıştır. Toplamda 45 aracın yarıştığı Körfez Yarış Pistinde 19. olmuştur.
Alternatif Enerjili Araç Yarışları her yıl üniversite öğrencilerine yönelik olarak TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilmektedir.Farklı kategorilerde düzenlenen yarış organizasyonları ile alternatif enerji ile çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin artırılması ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, katılımcıların alternatif enerjilerle ilgili araştırma imkânı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri, deneyim kazanmaları ve bu yolla alternatif enerji kaynaklarının kullanımı konusunda ülke genelinde farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır.
Yarışlar kapsamında konuyla ilgili endüstriyel uygulamaları teşvik edecek ve bu konudaki potansiyeli güçlendirecek bilgi ve tecrübe birikimine sahip genç mühendis ve temel bilimci bir kitle oluşturulmaktadır.
Başta Dekan Yardımcımız Doç.Dr. İlker Sugözü olmak üzere ekipteki tüm arkadaşları başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Okunma Sayısı: 2833
resim

MENÜ