• Tarsus
    +11°C

Tarsus Tso Bilgi Merkezi


03

Mersin Tarsus'ta içecek sektöründe yılların deneyimli markası 33 Tunç Meşrubat lezzet ve kalitesi aşağıdaki değerlendirmelerden geçerek Mersinle anılan Limonata ve Şalgam Suyuna ödül kazandıran firma oldu. Ramazan – Özcan TUNÇ aile şirketi olarak hizmet veren, yöreye özgü meyve suyu meşrubat üretiminde lider firmadır. 33 Tunç Meşrubat sektöründe 170 kişiye iş imkanı sağlıyor. PAMİR markasıyla,ürünler seçkin market ve AVM’lerde tüketicilere ulaşmaktadır.
 

Üyemiz , hem şalgam suyu hem de limonata ürünleri ile Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nden Üstün Lezzet Ödülleri’ne layık görüldü. Şalgamda bu ödülü ülkemize getiren ilk ve tek firma olması, gururumuzu ikiye katladı. 

 

Üstün Lezzet Ödülü nedir?            

“Üstün Lezzet Ödülü” (Superior Taste Award), dünyaca ünlü 135 şef ve sömeliyelerden oluşan kanaat liderlerinin degerlendirmeleri sonucunda verilen, lezzette ve kalitede Dünya çapında geçerliliği olan tek ödüldür.

Jüri kimlerden oluşur?  

Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü jürisi, 17 farklı milletten oluşup, Avrupa’nın en prestijli aşçılık ve içecek derneklerinin üyelerini kapsamaktadır. 

 

Değerlendirmeler nasıl yapılır? 

Test sırasında, her bir ürün katı bir duyusal analiz prosedürüne göre kör tadım testine tabi tutulur. Jüri üyelerine, ürünleri bulundukları restaurantların standartlarında değil, kendi evlerinde olsa nasıl değerlendirecekleri sorulur.

Değerlendirilen her bir ürün, her bir jüri üyesi tarafından koku, yapı, tat, tadım sonrası yapı vb. gibi kriterler dikkate alınarak duyusal analiz raporu çerçevesinde dikkatle incelenmektedir. İncelemeler sonucunda ürünler, gerekli testlerden ve değerlendirmelerden başarıyla geçiyorsa Üstün Lezzet Ödülü’nü almaya hak kazanır.

 

Ayrıca, Ankara’da yapılan TOBB 73. Genel Kurulunda Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nın standında şalgam suyu ikramı konusunda bizlere yardımcı olan 33 Meşrubat ltd. şti. yetkililerine başarı belgeleri ve teşekkür plaketlerini Yönetim Kurulu Başkanımız H.Ruhi Koçak takdim etti.

 

Başkan H.Ruhi Koçak, Aynı zamanda, merkezi Belçika’nın Başkenti Brüksel’de bulunan ‘Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’ tarafından verilen ‘Üstün Lezzet Ödülü’nü almaya Pamir Şalgam ve Pamir Limonata markasıyla hak kazanan 33 Meşrubat ltd. şirketi ortağı Özcan Tunç’ u tebrik ederek, Ülkemizi ve Tarsus’ u başarılı bir şekilde temsil etmelerinden dolayı teşekkür etti.

 

Okunma Sayısı: 2599
resim

MENÜ