• Tarsus
    +11°C

Tarsus Tso Bilgi Merkezi


06

 Sayın Üyemiz,

 
 “7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” 18.05.2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete ’de  yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu Kanun kapsamında, Odamıza Borcu olan üyelerimiz; borçlarını gecikme cezasız peşin olarak ödeyebilecek veya dileyen üyeler yine gecikme cezasız olarak 6 taksitte ödemek üzere yapılandırabilecektir. Bu uygulamadan faydalanmak isteyen üyelerimizin 31 Temmuz 2018 tarihine kadar Odamıza dilekçe ( örnek için tıklayınız) ile başvurmaları gerekmektedir.
 
Söz konusu uygulama :
-   31 Mart 2018 tarihinden önceki (bu tarih dahil) aidat borçları içindir.
-   2018 yılı aidat borçları yasa kapsamına dahil edilmemiş olup olağan süreleri içerisinde ( 1.taksit Haziran 2018 ve 2.taksit Ekim 2018 ayları sonuna kadar) ödenmelidir.
-   Taksitlendirilen aidatların 1.taksit ödemeleri 31 Temmuz 2018 gününe olmak üzere 6 eşit taksitle yapılacaktır.
-   Yapılandırılan aidatların taksitlerinin ödeme süresi içinde ödenmemesi durumunda, taksitler eski haline döndürülür ve gecikme cezası tahakkuk ettirilir.
-   Toplam anapara borç tutarları 31 Temmuz 2018 tarihine kadar kredi kartı ile 6 taksitte ödenebilir.         ( T. İş Bankası ve TEB kartları )
-   Vergi mükellefiyeti sona erdiği halde Oda kaydı devam eden üyelerimizin, vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihe kadar ödenmeyen borçları yapılandırma kapsamında olup, vergi mükellefiyeti sona erdiği tarihten itibaren tahakkuk etmiş aidat borçlarının asılları ile gecikme cezalarının tamamı silinecektir.

Üyelerimize önemle duyurulur.
Okunma Sayısı: 1409
resim
Yazdır  

MENÜ