• Tarsus
    +11°C

Tarsus Tso Bilgi Merkezi


HABER

 

05
TARSUS TSO’NUN HAZIRLADIĞI URGE PROJESİ, EKONOMİ BAKANLIĞI’NDA MASAYA YATIRILDI
TARSUS TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, kısaca URGE olarak adlandırılan Uluslar arası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projeleri kapsamında...

[Devamını oku...]

12
Tarsus Müftüsü Hayri ERENAY'ı Ziyaret Ettik

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi KOÇAK, Tarsus Müftüsü Hayri ERENAY'I ziyaret ederek, Hac vazifesini yerine getirmesinden dolayı tebrik ederek, Allah kabul etsin dileğinde bulundu.
Müftümüz Hayri ERENAY ise Tarsusluların göstermiş olduğu yakın alaka ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunmuştur.

[Devamını oku...]

31
Odamız Üyelerine KGF Destekleri Anlatıldı

Tarsus TSO üyelerine  KGF destekleri anlatıldı.
Kredi Garanti Fonu’nun (KGF) kurumsal yapısı ve çalışmaları, sanayiciler için istatistikler ve kredilerde kefaletin önemi vurgulandı.
Odamız Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi Koçak, yaptığı konuşmada,  KGF desteklerinin önemine dikkat çekti.
Kredi Garanti Fonu’nun yapısı ve çalışmaları ile ilgili bilgi veren KGF Adana Şube Müdürü Celal Altuntaş’ta KOBİ’lerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması, toplam krediler içindeki payının yükseltilmesi ve rekabet gücünün artırılmasının amaçlandığını ifade etti.
Kurumun mevcut kaynakları hakkında bilgi veren Altuntaş, kobilerin kredi erişiminde tek ve doğru adresin KGF olduğunu, KGF’nin ortak yapısının TOBB, KOSGEB, MESKA, TESK, TOSYÖV ve 21 bankadan oluştuğunu ve KOBİ’ler ile KOBİ vasfına sahip olan sanayici, çiftçi, serbest meslek sahibi esnaf ve sanatkârların, genç ve kadın girişimcilerin KGF’den yararlanabileceklerini söyledi.

[Devamını oku...]

26
Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç Odamıza İade-i ziyarette bulundu.

 Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç Odamıza İade-i ziyarette bulundu.

Ziyarette Odamız Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi Koçak ve Başkan Yardımcımız Ferit Çetiner eşlik etti.

[Devamını oku...]

19
ODA AİDATLARI VE BAZI KAMU ALACAKLARI BORÇLARINA FAİZ AFFI

 Ağustos 2016 tarihli 29806 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6736 Sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” da Oda aidat asıllarına isabet eden ve ödenmemiş olan faiz, gecikme faizi ve gecikme zammı gibi fer’i alacakların tahsilinden vazgeçilecektir.

[Devamını oku...]

17
Tarsus Belediye Meclisinde görev yapmakta olan CHP üyeleri, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etmişlerdir.

  Tarsus Belediye Meclisinde görev yapmakta olan CHP üyeleri, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etmişlerdir.

[Devamını oku...]

16
TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları

  Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla Mersin Üniversitesi Tarsus Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İlker Sugözü ve fakülte öğrencileri tarafından tasarım ve imalatı yapılan "Encülüs" elektrikli araç 7 Ağustos 2016 tarihinde Kocaeli'nde yapılan TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç yarışlarına katılmıştır. Toplamda 45 aracın yarıştığı Körfez Yarış Pistinde 19. olmuştur.

[Devamını oku...]

16
Akreditasyon Geliştirme Ziyareti

  Türk Loydu Yönetim Sistemleri Baş Denetçisi Müjgan Çetin Tarafından Odamıza Akreditasyon Geliştirme Ziyareti gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

15
Odamız ve Mersin KOSGEB Müdürlüğü işbirliğinde 8-11 Ağustos 2016 tarihleri arasında düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başarıyla tamamlanmıştır

  Odamız personeli ve aynı zamanda Tarsus KOSGEB temsilcisi Rasim Sarı’nın eğitmen olarak sunumu ile 4 gün süren eğitime katılımcılar yoğun ilgi gösterdiler

[Devamını oku...]

28

  Tarsus Kalkınma ve İşbirliği Konseyi (TAKİK) Toplantısı 27 Temmuz 2016 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
Toplantıya, Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca,  Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro, TAKİK Dönem Başkanı ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H.Ruhi Koçak, Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Mahmut Şahin, Yeni Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Bektaş Aslan, Şoförler Odası Başkanı Duran Şen, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Kaplan Kiltaş, Mermerciler Odası Başkanı Mehmet Sorar, Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Terziler Odası Başkanı Mehmet Püsküllü, Berberler Odası Başkanı Alper Deniz, Kasaplar odası Başkanı Nail Uçak, Bakkallar Odası Başkanı Erdoğan Yalçın, Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Özbaşoğlu, Kahveciler Odası Başkanı Halil Şekerci, Çamlıyayla Esnaf Odası Başkanı Emin Sakallı, Marangozlar Odası Başkanımız Doğan Kocabaş, Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Nurettin Taş, Tenekeciler ve Camcılar Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez iştirak etmişlerdir.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 13İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

MENÜ